Dogtrekking

Postroj máme Free motion od Non-stopu a je skvělý - sice drahý, ale Ešík se v něm vůbec nedusí a táhne jak býk, šňůru s amortizérem Manmat nám ukradli, takže panička ušila vlastní (zatím funguje bezvadně) a bederní pás pro psovoda (Manmat - ale asi budu brzo měnit, dře).

 

Trénovat se musí postupně. Začali jsme na jaře 2014 s krátkými trasami 20 km, v létě pokračovali středními, tzn. 40-55 km, a na podzim už jsme zvládli jeden dlouhý trek o délce 86 km. Ešík je výborný tahoun a velký pracant a má neskutenou výdrž!

Dog-trekking je extrémní kynologickým vytrvalostním sportem, při němž jsou překonávány mimořádné vzdálenosti v časovém limitu. Psovod je se psem při dogtrekkingu spojen buď postrojem a vodítkem připjatým k bedernímu pásu, nebo vede psa pouze na vodítku (či střídáním obou variant). V žádném případě není možno jít se psem "na volno" (ani krátkodobě). Dogtrekkingové akce jsou obvykle pořádány na 100 a více kilometrů. Za nejkratší dogtrekking lze respektovat podnik na 80 km. Jsou buď etapové (různé místo startu a cíle), nebo respektují pouze časový limit. Při etapovém dogtrekkingu je doporučená délka etapy min. 40km. Účastníci jsou při dogtrekkingu odkázáni sami na sebe a před započetím podniku podepisují prohlášení, jímž ztvrzují, že vstupují do akce výhradně na vlastní nebezpečí a že jsou si vědomí úplné vlastní zodpovědnosti za sebe a svého psa. (Zdroj: dogtrekking.info/index.htm)

 

 

Anketa

Upřednostňuješ psa nebo fenu?

Psa (1 546)

96%

Fenu (62)

4%

Celkový počet hlasů: 1608